Termomodernizacja budynku. Jak zwiększyć energooszczędność budynku przy użyciu nowoczesnych nano materiałów ?
Termomodernizacja budynku.
Ograniczając zapotrzebowanie na energię i emisję dwutlenku węgla do atmosfery nowe innowacyjne mury mogą poprawić ślad węglowy europy zarówno w nowych jak i starych budynkach.
Pomimo 2023 roku w europie nadal znajduje się bardzo duża ilość budynków bez izolacji, a według badań nawet do 30% strat ciepła odbywa się poprzez nieizolowane ściany.
Nanotechnologia i systemy izolacyjne są niezbędne zarówno w przypadku termomodernizacji, jak i przy budowaniu nowych budynków.
Na zlecenie UE powstał nowy system pozwalający na zwiększenie energooszczędności budynków o nazwie HONEST – High-performance Optimised Nanomaterial Energy efficient SysTem.
Zakres technologii obejmuje termoizolacyjne powłoki wykończeniowe ( czyli krzemowe powłoki hydrofobowe ), wysokowydajny wewnętrzny tynk izolacyjny, wewnętrzny tynk do wypełnień, wysokowydajny zewnętrzny tynk izolacyjny oraz ceramiczne cegły izolacyjne. EKO nano powloki hydrofobowe do elewacji budynków zwiększą energooszczędność budynków a jednocześnie zabezpieczą elewację przed porostem mchów i grzybów.
Biorąc pod uwagę wszystkie pięć nowych produktów wchodzących w skład systemu ściennego udało się osiągnąć zamierzone parametry termiczne. Zostało to potwierdzone właściwościami produktu a także po części sprawdzone w praktyce. Testy nowych konstrukcji ścian w warunkach rzeczywistych wykazują poprawę właściwości izolacyjnych w przypadku różnych elementów o co najmniej 30 %. Przy czym w przypadku cegieł poprawa ta wynosi 15 %. Pozytywną informacją było również zwiększenie komfortu cieplnego wewnątrz pomieszczeń dzięki użyciu krzemowych powłok hydrofobowych.
Termomodernizacja budynku.
W skład wszystkich opracowanych rozwiązań wchodzi oparty na nanotechnologii zolżel krzemionkowy. Wszystkie one są prawie w całości mineralne, a więc szczególnie ognioodporne i paro przepuszczalne. Ta przepuszczalność daje możliwość powierzchni oddychania. Ponieważ para wodna może być przez nie wchłaniana i odprowadzana. Ma to pozytywny wpływ na komfort powietrza w pomieszczeniach w porównaniu z produktami na bazie tworzyw sztucznych. Które nie dają możliwości oddychania ściany. Materiały izolacyjne przyczyniają się do zmniejszenia zużycia energii w całym budynku. Jest to szczególna zaleta w przypadku renowacji budynków zabytkowych, które mają kluczowe znaczenie dla zachowania europejskiej długowieczności kulturowej i prawdopodobnie powstały bez uwzględnienia aspektu efektywności energetycznej.
A także link do firmowego bloga : https://hydrofobowy.pl/eco-powloki-hydrofobowe/
Ponadto link do firmowego you tube na którym znajdziecie wiele filmów z testów naszych produktów : https://www.youtube.com/channel/UCwL1REDOCNSpV7uwbONO_5g/featured